Sladký sníček

Sladký sníček je ďalším z našich dlhodobých projektov. Projekt vznikol v roku 2015 a čiastočne nadväzuje na projekt Aj ja mám svoj vankúšik. V rámci tohto projektu šijeme vankúšiky pre deti v náhradných rodinách, aby mali niečo osobné, čo patrí len im. Vankúšiky odovzdávame deťom vždy na Mikuláša, prípadne k Vianociam.

Deti si zvolia obľúbený motív a farbu. Častokrát je to pre nás zaujímavá výzva. Deti sú veľmi bezprostredné a majú bohatú fantáziu, ale snažíme sa im splniť všetky ich želania. Na vankúšiku majú vyšité aj svoje meno, preto vankúšik pre nich predstavuje naozaj osobnú vec.

Rozmer vankúšika je 40 x 40 cm. Tvorí ho predná strana, ktorá sa skladá zo štandardného patchworkového sendviča (top, vatelín, spodná látka – spolu prequiltované). Zadná strana je na zips, gombíky alebo má tzv. hotelové zapínanie. Vankúš je začistený lemom alebo tzv. francúzskym švom (t.j. zošitá predná strana so zadnou a po prevrátení je vankúš ešte raz prešitý po obvode na šírku cca 0,7-1 cm, tak aby sa schoval šev). Na vankúši je vyšité (ručne alebo strojom) meno dieťaťa, pre ktoré je vankúš určený.