Sladký sníček

Sladký sníček je jedným z dlhodobých projektov OZ Patchworkársky cech. Projekt vznikol v roku 2015 a čiastočne nadväzuje na projekt Aj ja mm soj vankúšik. V rámci projektu šijeme vankúšiky pre deti v náhradných rodinách, aby mali niečo osobné, niečo, čo patrí len im.

Deti si zvolia obľúbený motív a farbu. Častokrát je to pre nás zaujímavá výzva, deti sú veľmi bezprostredné a majú bohatú fantáziu, ale snažíme sa im splniť všetky ich želania. Na vankúšiku majú vyšité aj svoje meno, takže vankúšik od nás je pre nich naozaj osobná vec.

Rozmer vankúšika je 40 x 40 cm. Tvorí ho predná strana, ktorá sa skladá z klasického sendviča (top, vatelín, spodná látka - spolu prequiltované). Zadná strana je na zips, gombíky alebo má tzv. hotelové zapínanie. Vankúš je začistený lemom alebo tzv. francúzskym švom (t.j. zošitá predná strana so zadnou a po prevrátení je vankúš ešte raz prešitý po obvode na šírku cca 0,7-1 cm, tak aby sa schoval šev). Na vankúši je vyšité (ručne alebo strojom) meno dieťaťa, pre ktoré je vankúš určený.

Vankúšiky, ktoré sme doteraz prichystali, nájdete v Galérii.