Hrejivé hniezdo

Hrejivé hniezdo je pilotným a zároveň dlhodobým projektom OZ Patchworkárksy cech, ktorý prebieha v spolupráci s OZ Šanca pre nechcených.

Detičky, ktoré nájdu svoje útočisko v niektorom z Hniezd záchrany na Slovensku, dostanú ako svoj prvý darček do života patchworkovú deku od nás. Každé babätko, ktoré sa neskôr dostane do rodiny či do ústavu, si vezme deku so sebou a my do hniezda doplníme novú, pre ďalšie zachránené dieťatko.

Deky sú šité z jemných, teplých a nezávadných materiálov. Top deky je ušitý zo 100% bavlnených látok, spodná vrstva je z flanelu a medzi nimi je vatelín alebo flís. Deky majú rozmer 60 x 90 cm.

Prvé deky boli odovzdané 17.3.2007, aj ako súčasť National Quilting Day. Odvtedy sme ododvzdali už vyše 130 diek pre deti odložené do všetkých Hniezd záchrany v SR, ale i pre utajené pôrody vo vybraných pôrodniciach.

Ktokoľvek by mal záujem ušiť a pripraviť tak bábätku hrejivé hniezdo, stačí, aby kontaktoval Patchworkársky cech. Ak sa k nám chcete pridať, uvítame každú pomocnú ruku, bavlnené látky, flanel, vatelín aj nite a hlavne dobrú vôľu.

Kontaktná osoba za Patchworkársky cech pre projekt Hrejivé hniezdo je Janka Szabóová (ji337354@gmail.com). 

Odovzdané deky si môžete pozrieť v Galérii.